Bene GmbH jest austriackim liderem i jednym z głównych europejskich graczy na rynku innowacyjnych koncepcji biurowych. Firma pochodzi z Austrii, główna siedziba i zakład produkcyjny Bene zlokalizowane są w Waidhofen. Dzięki zaawansowanym technologiom wspierającym produkcję i wysokim standardom dotyczącym jakości, Bene posiada jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw wytwarzających meble biurowe w Europie. Wysokiej jakości produkty Bene, powstałe w oparciu o 225 lat tradycji i doświadczenia, dostępne są w 40 krajach świata. Polski oddział z pod nazwą Bene Warszawa Sp. z o.o. istnieje od 1997 roku. Spółka ma swoją siedzibę w Warszawie.
Jako dostawca kompleksowych rozwiązań do aranżacji biura, Bene rozwija własne portfolio produktów, uzupełniając je asortymentem wiodących marek. Filozofia Bene określa biuro jako jedną z przestrzeni życiowych i podkreśla, że istnieje wyraźny związek między wyposażeniem biura, środowiskiem pracy i kulturą firmy, a jej sukcesem. Każdego dnia Bene dąży do przełożenia tej filozofii na rzeczywistość. Dzięki takiemu podejściu produkty biurowe marki Bene cechują się ergonomią, wysoką jakością i innowacyjnym designem, które zmieniają jakość i efektywność codziennej pracy.
Olsztyn jest miastem kapitału społecznego oraz stolicą województwa warmińsko-mazurskiego. Zajmuje on 88 km2 powierzchni, zaś aktualna liczba jego mieszkańców
to 173,4 tys. osób, co daje gęstość zaludnienia na poziomie 1 971 osób na km2.
Ludność w wieku produkcyjnym stanowi 63% mieszkańców miasta. Stopa bezrobocia
na poziomie 6,1% jest najniższym wskaźnikiem wśród wszystkich powiatów w regionie
– wskaźnik wojewódzki to 16,5%.
Olsztyn jest miastem akademickim. Funkcjonują tutaj 4 uczelnie wyższe
(w tym Uniwersytet Warmińsko-Mazurski) oraz 2 filie uczelni wyższych spoza regionu.
W 2014 r. na 10 tys. mieszkańców przypadało 1,6 tys. studentów oraz 0,5 tys. absolwentów
– to ponad 4-krotnie więcej niż w kraju. Na terenie Olsztyna działają też instytuty naukowe,
jak Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk, czy też Ośrodek Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego.
Olsztyn ma szansę stać się centrum usług wspólnych. Miasto zostało uznane
przez firmę Colliers International w raporcie Rising Stars 2013:10 upcoming BPO/SSC locations za lokalizację z największym potencjałem pod względem przyszłego rozwoju sektora BPO/SSC, obok Lublina, Kielc, czy Torunia, zaś swoje SSC już uruchomiły tutaj m.in. Citibank, Transcom, Coltel, Vorwerk, czy Aviation Services Ireland.
Olsztyn jest miastem dla biznesu po godzinach. 22,3% jego powierzchni stanowią lasy, zaś 9,6% – grunty pod wodami, tj. rzekami oraz jeziorami, których w granicach administracyjnych Miasta jest aż 11, co bezpośrednio przekłada się na jakość życia mieszkańców. Zrewitalizowana została infrastruktura turystyczna wokół Jezior Ukiel
oraz Długiego. Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel” to najnowocześniejszy na Warmii
i Mazurach całoroczny, nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny. W ramach oferty kulturalnej, w Mieście odwiedzić można liczne galerie artystyczne i muzea oraz Planetarium, obserwatorium astronomiczne, dwa teatry i filharmonię. Oferta zakupowa na terenie Olsztyna obejmuje natomiast 2 galerie handlowe, 7 centrów handlowych oraz liczne markety
i dyskonty (największe sieci to: Carrefour, Tesco, Auchan, Piotr i Paweł, Alma, Intermarche, Kaufland, Biedronka, Lidl oraz Stokrotka).
Sektor IT oraz produkcja żywności wysokiej jakości (jedna z regionalnych inteligentnych specjalizacji) należą do kluczowych branż w Olsztynie, obok działalności BPO/SSC. Stąd też mamy również nadzieję, że z sukcesem zainteresujemy atutami miasta potencjalnych inwestorów prowadzących swą działalność w takich branżach.
Mając na uwadze powyższe, zachęcamy do współpracy z Olsztynem.
Firma ARTSERVIS działa od 1987 r. Naszym głównym przedmiotem działalności jest kompleksowa realizacja wnętrz i obiektów biurowych oraz wnętrz użyteczności publicznej. Termin „użyteczność publiczna” odnosi się do: salonów sprzedaży , oddziałów i filii banków, urzędów pocztowych, salonów usługowych . Wysoka jakość, kompetencja oraz sprawność działania są naszymi atutami i zostały potwierdzone referencjami.
W trakcie naszej wieloletniej działalności nabyliśmy niezbędne doświadczenie, rozpoznaliśmy potrzeby Klienta co pozwoliło nam na udoskonalenie oferowanych usług. Przygotowani jesteśmy do podejmowania się nie tylko standardowych zadań, ale również nietypowych i trudnych, realizowanych w krótkich terminach. Naszym atutem jest możliwość pracy w weekendy i porach nocnych. Pomagamy w minimalizacji kosztów inwestycji. Posiadając nowoczesną bazę sprzętową, doświadczoną kadrę i brygady montażowe, a także wypracowaną współpracę z największymi dostawcami i hurtowniami możemy dać gwarancję rzetelnej, terminowej i sprawnej realizacji na terenie całej Polski. Wypracowaliśmy metodę kompleksowej realizacji prac na zasadzie Generalnego Wykonawstwa, w szczególności:
– prace projektowe,
– wszystkie pozwolenia na budowę i pozwolenia na użytkowanie,
– prace budowlane i konstrukcyjne,
– prace instalacyjne (sanitarne, wod-kan i c.o., klimatyzacji i wentylacji, elektryczne, komputerowe, zabezpieczenia obiektu, SAP, DSO, SSWiN, KD, CCTV, instalacje tryskaczowe, hydrantowe),
– kompleksowe wyposażenie obiektów (meble, media, sale konferencyjne).
8:30
|
8:30
Rejestracja
|
9:00
|
9:00
Powitanie
|
9:05
|
9:05
Wywiad z ekonomistą
Sytuacja gospodarcza Polski; co dalej z PKB, potencjał rozwoju i przyszłość rynku nieruchomości i budownictwa?
Zobacz prelegentów
|
9:25
|
Dyskusja
9:25
Rynek inwestycyjny
(Dyskusja)
Mimo wyzwań na arenie międzynarodowej polski rynek inwestycyjny trzyma formę zasilany kapitałem płynącym z coraz odleglejszych krajów. Widać jednak postępującą polaryzację. Z jednej strony mamy coraz niższe stopy kapitalizacji za najlepsze obiekty, a z drugiej coraz więcej budynków wymagających rewitalizacji. - Starsze nieruchomości: czy znalezienie kupca to tylko kwestia ceny? - Stopy kapitalizacji za najlepsze obiekty: czy mogą jeszcze spaść? - Jak wpływa otoczenie międzynarodowe na polski rynek nieruchomości?
Zobacz prelegentów
|
10:00
|
Dyskusja
10:00
Rynek powierzchni handlowych
(Dyskusja)
Centra handlowe miały bać się konkurencji w postaci rosnącego w dwucyfrowym tempie rynku e-commerce. Jak widać, bać się nie boją, ale wyciągają wnioski, stąd: modernizacja budynków, szersza oferta najemców, nowe koncepty, więcej rozrywki. - Czy możemy się spodziewać w następnym roku początku fali zamknięć centrów handlowych? Czy podobnie, jak w przypadku biurowców, doczekamy się czasów, gdy w starych centrach handlowych będą powstawać apartamentowce? - Co zrobić, by przyciągnąć do centrów klientów i jednocześnie zatrzymać najemców? - Czy sprowadzanie nowych marek do Polski wystarczy by zapełnić powierzchnię nowych centrów handlowych? - Gdzie rynek centrów jest jeszcze nienasycony? Gdzie i jakie obiekty handlowe będą powstawać w najbliższym czasie? Jakich zmian możemy się spodziewać? - Jakie nowe koncepty rozrywki mogą się niedługo pojawić w Polsce? (Stoki narciarskie pod dachem - Ukraina, ścianki wspinaczkowe, lodowiska - Litwa)
Zobacz prelegentów
|
10:35
|
10:35
Przerwa kawowa
|
10:55
|
Dyskusja
10:55
Rynek budowlany
(Dyskusja)
W pierwszym półroczu odnotowano spadek produkcji niemal we wszystkich działach budownictwa. Ogółem produkcja budowlano-montażowa była o 11,9 proc. niższa niż przed rokiem. - Czy widać symptomy poprawy? Gdzie są dziś pieniądze – które działy budownictwa są najbardziej obiecujące? - Sposób na wyższe marże - Czy niedawna nowelizacja prawa zamówień publicznych (m.in. obniżająca wagę ceny w przetargach publicznych) w sposób widoczny pomogła wykonawcom? Czy te zmiany okazują się skuteczne? - Aż o 21 proc. wzrosła w zeszłym roku kapitalizacja rynkowa pięćdziesięciu największych firm budowlanych w Europie, a ich produkcja zwiększyła się o 5 proc. To najlepsze wyniki od 2007 roku, ale w tej stawce potentatów nie ma ani jednej firmy polskiej. Jaka jest długofalowa przyszłość polskiego rynku budowlanego w kontekście europejskim? - Do końca roku nowy projekt kodeksu budowlanego ma zostać przedstawiony Radzie Ministrów. Zastąpi on dotychczasowe prawo uznawane za mało przejrzyste. Co powinien zawrzeć w nim ustawodawca, by zapewnić branży budowlanej długofalowy rozwój? - „Rewitalizacja miast” to dziś globalne wyzwanie. Czy pieniądze na rewitalizację obiecywane przez kolejne rządy staną się antidotum na spowolnienie w budowlance?
Zobacz prelegentów
|
11:30
|
Dyskusja
11:30
Rynek powierzchni magazynowych
(Dyskusja)
Magazynowe eldorado trwa w najlepsze. Popyt ze strony najemców jest najwyższy w historii, budowanie spekulacyjne kwitnie, a inwestorzy są zdolni zapłacić za polskie magazyny tyle, co za najlepsze biurowce czy centra handlowe. Czy skoro jest tak dobrze, to może być już tylko gorzej? - Główne przyczyny rozkwitu branży magazynowej: jak długo potrwa boom? - Nowe lokalizacje pod magazyny: czy tzw. Polska B jest na straconej pozycji, które regiony mogą zyskać na atrakcyjności? - Czterech największych graczy na polskim rynku magazynowym (powiązanych z deweloperami) posiada blisko połowę zasobów: czy boom może wpłynąć na dywersyfikację rynku? Czy jest szansa na pojawienie się nowych graczy?
Zobacz prelegentów
|
12:05
|
12:05
Przerwa kawowa
|
12:40
|
Dyskusja
12:40
Rynek hotelowy
(Dyskusja)
Rynek hotelowy w tym roku był w czołówce najbardziej aktywnych rynków nieruchomościowych. Mimo wielu otwarć, wielu rozpoczętych budów i wielu ogłoszonych projektów, wciąż w Polsce brakuje hoteli. Przedstawiciele rynku mówią, że to inwestycja długoterminowa i nie wszystkim musi się opłacać. Co zrobić, by obiektów hotelowych było więcej? - W jakich regionach rynek hotelowy nie jest nasycony? Czy jest w ogóle miejsce w Polsce, gdzie jest wystarczająca baza hotelowa? - Co zrobić, by biznes był opłacalny? - Jak budować hotel, by miał on odpowiednie obłożenie? Czego unikać i na co położyć nacisk (rozwiązania technologiczne, architektura, kadry?) - Czy potrzeba do Polski ściągać nieaktywne u nas sieci hotelowe? Jeśli tak, to jak to zrobić?
Zobacz prelegentów
|
13:15
![]() |
Prezentacja
13:15
Q22 w dobrym świetle
(Prezentacja)
![]()
Zobacz prelegentów
|
13:35
|
Dyskusja
13:35
Rynek powierzchni biurowych
(Dyskusja)
Duża podaż biur i spadające czynsze to wymarzona sytuacja dla najemców. Z takiego obrotu spraw nie cieszą się jednak deweloperzy, którzy są ostrożniejsi, lecz nie przestają budować. Kiedy warszawski rynek osiągnie równowagę? Czy rozwijające się rynki regionalne wykroją sobie jeszcze większy udział kosztem stolicy? - Rekordowa podaż i ambitne plany budowlane: czy to już przegrzanie rynku biurowego? - Starsze biurowce: jak powrócić z nimi do gry? - Kiedy czynsze przestaną spadać: gdzie jest poziom nie do zaakceptowania dla deweloperów i właścicieli biurowców? Czy to ten sam poziom? - Jeśli nie Mordor to co? Najatrakcyjniejsze lokalizacje dla najemców. - Miasta regionalne rosną w siłę: które z nich rosną najszybciej, a gdzie nie wykorzystuje się szans?
Zobacz prelegentów
|
14:10
![]() |
Koktajl i lunch
14:10
.KTW - wejdź z nami do gry
(Koktajl i lunch)
Firma TDJ Estate zaprasza na koktajl! Zapraszamy do wspólnej zabawy w stylu Las Vegas. Każdy z gości będzie miał możliwość spróbowania swoich sił przy stole z ruletką, pokerem i black jackiem. Czas umilą również krupierzy którzy wytłumaczą zasady gry oraz zorganizują konkursy dla uczestników koktajlu. Główną nagrodą będą statuetki dla najlepszych graczy. Po emocjonującej grze będzie można się ochłodzić drinkami przygotowanymi przez barmanów w specjalnym barze molekularnym. Serdecznie zapraszamy! ![]() |