Rynek powierzchni handlowych: kreatywność i symbioza

28 listopada 2019

Właściciele centrów handlowych coraz lepiej radzą sobie ze skutkami zakazu handlu w niedziele, wzmacniając sektory rozrywkowy i gastronomiczny. Życia retailersom nie ułatwia także konkurencja ze strony rosnącego w siłę sektora e-commerce, ale tutaj sposobem na sukces wydaje się symbioza i połączenie klasycznej formy sprzedaży z kanałami on-line. Te i inne zagadnienia poruszali uczestnicy Sparingu podczas 25. Dorocznej Konferencji Rynku Nieruchomości Komercyjnych organizowanej przez Eurobuild Conferences, która odbyła się w warszawskim hotelu Bristol.

Na palcach jednej ręki można policzyć tegoroczne otwarcia centrów handlowych o zasięgu regionalnym, natomiast małe parki handlowe powstają jak grzyby po deszczu. Czy to już koniec handlu jaki znamy, jak wpływa na sektor zakaz handlu czy wreszcie jak radzić sobie w zmieniającym się dynamicznie otoczeniu i wymaganiami klientów? O to m.in. pytała uczestników Sparingu jego moderatorka – Lucyna Śliż, associate, head of Retail Business Development, Cushman & Wakefield. Według Karola Bartosa, szefa działu Asset Management, Atrium European Real Estate, przyszłość ma handel, który ma pomysł na siebie. – Przeżywają sieci i centra, które mają nowe pomysły na sprzedaż i zmieniające się wymagania klientów. Zakaz handlu nie odciska tymczasem aż tak wielkiego piętna na sektorze, jak to się powszechnie uważa – przekonywał.

Ripostował mu Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający, Trei Real Estate Poland. – Sieci mają pomysły na siebie, ale obroty pojawiają się w internecie. Pytanie, jak właściciele obiektów mają na tym zarobić? Trzeba mocno podkreślić, że handel stacjonarny napędza internetowy. Ten ostatni nie jest na tyle dochodowy żeby tylko z niego sieci mogły się utrzymać – uważa Jacek Wesołowski. Przekonywał też, że format parków handlowych sprawdza się nawet w bardzo małych miastach. –. Budujemy w ośrodkach liczących kilkadziesiąt tysięcy osób, ale można sobie wyobrazić dochodowy park handlowy w mieście liczącym 10 tys. mieszkańców. Taki obiekt może też pełnić funkcję punktu odbioru zakupów z internetu – dodał Wesołowski.

– Coś musi pełnić funkcję ostatniej mili, park handlowy czy duża galeria doskonale się do tego nadają – zgodził się Karol Bartos. Jego zdaniem format centrum handlowego wciąż ewoluuje, staje się ono centrum lifestylowym łącząc różne funkcje pod jednym dachem. – Zmienić musi się też model, w którym właściciele centrów pracują z najemcami – podkreślił przedstawiciel Atrium.

9. Konferencja Inwestycje na Rynku Nieruchomości Komercyjnych

9. Konferencja Inwestycje na Rynku Nieruchomości Komercyjnych

20 kwietnia 2023,Hotel Radisson Collection,Warszawa
18. Doroczny Turniej Tenisa Eurobuild CEE

18. Doroczny Turniej Tenisa Eurobuild CEE

2 czerwca 2023,Warszawa,Klub Tenisowy Warszawianka
22. Doroczny Turniej Golfa Eurobuild CEE

22. Doroczny Turniej Golfa Eurobuild CEE

2 czerwca 2023,First Warsaw Gold & Country Club,Rajszew
14. Konferencja Polski Rynek Biurowy - Trendy i Prognozy

14. Konferencja Polski Rynek Biurowy - Trendy i Prognozy

15 czerwca 2023,Hotel Hilton, Grzybowska 63,Warszawa
Konkurs Rowerowy Pracodawca

Konkurs Rowerowy Pracodawca

lipiec 2023,wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas finału 7. Przejazdu Garnitury na Rowery,

Rejestracja

1 bilet - udział w konferencji stacjonarnie
Wstęp dla 1 osoby obejmuje udział w konferencji w hotelu, przerwy kawowe, lunch, materiały konferencyjne.
1560
PLN
netto
1 bilet- transmisja na żywo
Dostęp do całej konferencji w wersji online
1560
PLN
netto
Pobierz zamówienie PDF
29. Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości Komercyjnych w Polsce
Warszawa
Warsaw